Ponúkame stavebné púzdra pre posuvné dvere z produkcie firmy

Eclisse

 

Rozvoj miest a bývania v bytových domoch obnovil záujem o posuvné dvere najmä kvôli ich schopnosti ušetriť priestor. V moderných bytových domoch sa posuvné systémy využívajú vo veľkej miere napríklad v kúpeľniach, toaletách, skladovacích priestoroch alebo práčovniach. Jednou z variant posuvných dverí je systém dverí posuvných popri stene. Ten je možné použiť v prípade, že nie je možné do steny namontovať púzdro.

 

V rôznych oblastiach je púzdro pre dvere zasúvajúce sa do steny známe aj pod označením falošný rám, falošná zárubňa alebo dokonca pod-rám.Vo všeobecnosti sa pojem púzdro používa na označenie štruktúry, s pomocou ktorej sa dvere montujú do vnútra steny. Hlavným cieľom púzdra je teda presne vymedziť miesto, kde budú dvere okno namontované, a tak zaistiť presné a vymedzené otvory.

 

Púzdro môže byť vyrobené z rôznych materiálov. V súčasnosti sa najčastejšie používajú drevo a pozinkovaný plech. Posuvné systémy vždy pozostávajú z kovovej konštrukcie, ktorú tvorí púzdro umiestnené vo vnútri steny a posuvný systém (koľajnica), ktorá umožňuje posuv dverí do steny. Najznámejší typ púzdra pre dvere zasúvajúce sa do steny využíva upevňovanie súčastí vo vrchnej časti. V prípade, že je dverné krídlo ťažké, je uchytené aj v spodnej časti púzdra.

 

Aby bol systém pre dvere zasúvajúce sa do steny kvalitným produktom, musí spĺňať určité požiadavky:

 

Robustnosť a spoľahlivosť:
Po namontovaní sa púzdro stáva integrovanou súčasťou steny. Keďže nahrádza časť steny, musí byť rovnako odolné ako stena samotná.

 

Odolnosť:
Posuvný vozík a koľajnica (posuvný systém) musia zabezpečovať hladký, plynulý, ľahký pohyb.

 

Nemennosť:
Púzdro nesmie podliehať deformáciám počas montáže alebo používania. Ohýbanie alebo skrúcanie by znemožnili alebo zťažili posuv dverí. Okrem toho posuvný systém nesmie zmeniť vzhľad alebo hmotu steny. Keď sa montuje posuvný systém nevyžadujúci montáž zárubní, použitie predomietnutých profilov predchádza praskaniu omietky.

 

Ľahká montáž a údržba:
Púzdro musí zohľadňovať aj potreby murárov a montérov. Produkt, ktorý sa ľahko skladá a ktorý dokážu zložiť aj nevyškolení pracovníci napomáha jednoduchosti montáže. Údržbu alebo dodatočnú montáž príslušenstva je možné realizovať bez poškodenia steny vďaka patentovanej vyberateľnej vodiacej koľajnici.

 

Stavebné púzdra teda šetria priestor pre otváranie posvných dverí a sú výrazným dizajnovým prvkom interiéru. Stavebné púzdra tiež vytvárajú bezbariérový vstup do miestnosti.

Eclisse spĺňa požiadavky zákazníkov vďaka svojim skúsenostiam, kvalite a technologickým inováciám. Presné spracovanie a dôsledný výber súčiastok garantujú trvácnosť výrobku.
Ponúkame širokú škálu modelov, vrátane exkluzívnych, a máme to správne priestorové a dizajnové riešenie pre každú miestnosť.