Interiérové dvere Košice – funkcie a výhody

interiérové dvere košiceFirma sa premenovala na:

Naceva interiéry s.r.o. viac na www.nacevainteriery.sk
 

Interiérové dvere sú vhodné do bytov, domov, ale aj do kancelárskych priestorov, polyfunkčných objektov, hotelov či penziónov.

 

V našej vzorkovni Košice si môžete pozrieť a samozrejme objednať širokú ponuku interiérových dverí od plných hladkých dverí bez skla, ale aj rôzne aplikácie skla alebo interiérové dvere s ozdobnými lištami.

 

V ponuke máme samozrejme aj drevené obložkové zárubne na rôzne hrúbky múrov, ktoré celkovo zladia vzhľad Vášho interiéru a spríjemnia prostredie Vášho domova.
Neoddeliteľnou súčasťou interiérových dverí sú aj kľučky a kovania. U nás nájdete od klasických kľučiek a dverných kovaní cez moderné, dizajnové kľučky vo variantoch pre rôzne typy zámkov.

 

Pri výbere interiérových dverí je vhodné najprv sa rozhodnúť, či chcete dvere s povrchom z prírodných materiálov, t.j. masív alebo dýha, alebo dvere s umelými povrchmi, t.j. farbené, fólia, laminát. Obidve skupiny však označujeme ako drevené dvere.
Na masívnych interiérových dverách je charakteristické to, že na nich vidno rôzne menšie nedokonalosti spôsobené prírodným materiálom a spôsobom zhotovenia. Ak chcete mať pocit, že vaše interiérové dvere sú z prírodných materiálov a viete ich odlíšiť od dverí s umelými povrchmi, sú to interiérové dvere vhodné pre vás. Ak neviete rozoznať prírodný povrch, resp. je typ povrchu pre vás nepodstatný, zvoľte si umelý povrch. Sú lacnejšie a svojou funkčnosťou a dizajnom plnohodnotne nahradia interiérové dvere z prírodných materiálov.

 
Povrchové úpravy interiérových dverí:
 

Fólia – je to papier ktorý je farebne upravený na žiadaný vzor (imitácia dreva) a po nanesení na podkladový materiál je dodatočne impregnovaný malým množstvom živíc. Je málo odolný voči vode a mechanickému poškodeniu, ale je dobre tvarovateľný. Treba ale poznamenať, že sa vyrába viac kvalitatívnych úrovní fólií, pričom niektoré sú zamerané na nízku cenu, iné zase na výhodnú vlastnosť fólií – dajú sa s nimi obťahovať aj zložitejšie povrchy, čo sa napríklad s laminátom nedá urobiť.

 

Laminát – jedná sa o dve vrstvy impregnovaného papiera ktorý je zložený kolmo na seba v smere vlákien. Impregnácia sa vykonáva syntetickými živicami a po nanesení laminátu na podkladový materiál je dodatočne impregnovaný živicami, cca. dvojnásobným množstvom ako je to u fólií. Z toho vyplýva aj zvýšená odolnosť voči vode a mechanickému poškodeniu.

 

Dýha – dyhované interiérové dvere sú vyrobené priamo z dreva. Dýha sa vyrába z najkvalitnejšieho dreva. Dýhu je nutné ošetriť lakom. Dýhu je vhodné zvoliť aj vtedy, keď potrebujete atypické dvere, lebo technológia výroby dýhovaných dverí (alebo dverí z masívu) umožňuje najväčšiu variabilnosť.